КНП "НОВОТРОЇЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА ЛІКАРНЯ" Новотроїц...
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [23]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати)

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати)

           

Цю невеличку (розміром з середній каштан) передміхурову залозу (простату) називають другим серцем чоловіка. Формується вона в період статевого дозрівання й розміщується поблизу найдорожчих і найуразливіших чоловічих органів - органів сечостатевої системи. Мабуть, тому так і цінується чоловіками.

 

 Простата - невелике м'язово-залозисте утворення розташоване безпосередньо під сечовим міхуром, там, де з нього виходить уретра (сечівник). З віком, внаслідок зміни гормонального фону в чоловіків, відбувається переродження м’язевоеластичних волокон в сполучно-тканинні вузли. Поступово розростаючись, вузли віджимають уретру (сечівник) і з'являються симптоми захворювання - порушення сечовипускання, розвивається доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати).

 

Важливо відзначити, що не існує прямої залежності між розмірами аденоми й проявом симптомів хвороби (поява симптоматики залежить від характеру росту вузлів й від ступеня стиснення сечовипускного каналу аденомою).

 

У чоловіків 40-49 років ДГПЗ виявляється в 11-12 % випадків, а у віці 80 років - у 81-82 %. Виявлено, що близько 30 % 40-річних чоловіків, що потім доживають до 80 років, зазнають хірургічного лікування з приводу ДГПЗ. Понад 23 млн чоловіків у світі страждають від симптомів доброякісної гіперплазії простати. В Україні кількість зареєстрованих хворих на ДГПЗ становить більше 100 000 чоловік. В Новотроїцькому районі 70% звернень до уролога серед чоловіків саме з приводу симптомів, повязаних з захворюваннями передміхурової залози. Переважний вік хворих – понад 60 років.

 

Основні ранні симптоми аденоми простати:

• часте сечовипускання вдень і вночі ;

 • невідкладні позиви до сечовипускання;

 • утруднений початок сечовипускання;

 • необхідність вираженої напруги передньої черевної стінки для початку сечовипускання;

 • слабкий струмінь сечі;

 • переривчастість потоку сечі;

 • капання наприкінці акту сечовипускання;

 • відчуття неповного спорожнювання сечового міхура;

 • зниження ерекції, статевого потягу.

 

На даний момент аденома простати у більшості випадків уже не є захворюванням, що загрожує життю хворого, оскільки діагностика добре розвинена й досить легка. Тепер це захворювання, що впливає на якість життя пацієнта, іноді впливає драматично, захворювання змушує пацієнтів змінювати свій спосіб життя, пристосовуватися.

Страждає сон хворих, вони часто просинаються протягом ночі для сечовипускання. Хворі з аденомою часто відчувають сором і зніяковілість, якщо прояви захворювання стають очевидними для навколишніх. Крім того, захворювання позначається й на близьких, наприклад, жінка часто не висипається через нічні пробудження чоловіка.

В будь-якій стадії захворювання, навіть при відсутності вираженого порушення сечопуску, може раптово відбутися гостра повна затримка сечовипускання, яка вимагає катетеризації сечового міхура. Після катетеризації сечового міхура сечовипускання може відновитися. Але нерідко консервативне лікування успіху не має. Такі хворі вимагають хірургічної допомоги.

 

 

Яке обстеження пердміхурової залози необхідно пройти чоловіку після 40 років.

На сьогоднішній день в Новотроїцькому поліклінічному відділенні функціонує чоловічий оглядовий кабінет, де кожен чоловік після 40 років повинен проходити онкоогляд. Ця процедура є безкоштовною, займає досить небагато часу. Після проведення онкогляду чоловіки мають змогу отримати консультацію лікаря – уролога, при наявності показів, отримати направлення на ультразвукове дослідження або на аналіз крові для визначення простатоспецифічного антигену.

Що таке простатоспецифічний антиген (ПСА).

Простатоспецифічний антиген – це онкомаркер передміхурової залози. Можливість визначати ПСА мала революційне значення в величезному збільшенні частоти виявлення раку простати та ранній діагностиці цього небезпечного захворювання.

Ідеальний маркер пухлини — той, що має стовідсоткові чутливість і специфічність. ПСА не є ідеальним маркером, проте цей тест винятково важливий, якщо його правильно застосовувати і знати його обмеження.

 

Лікування.

На початкових стадіях аденоми передміхурової залози, як правило, рекомендують консервативне лікування. Воно може включати лікарські препарати, особливості режиму (активний спосіб життя, виключення копченостей і спецій, алкоголю в будь-яких видах, запобігання переохолоджень), засоби самоконтролю (зменшення кількості вжитою ввечері рідини). Слід пам’ятати, що лікарські препарати майже не впливають на розмір аденоми й не сповільнюють її ріст, вони всього лиш, зменшують симптоми хвороби. Якщо частота сечовипускання й утруднення сечовипускання при консервативному лікуванні зростають, то незважаючи на відсутність залишкової сечі, може бути необхідна операція .

 

Коли я рекомендую хворим оперативне лікування.

Головні критерії відбору хворих для операції — прогресування симптоматики, погіршення якості життя, поява залишкової сечі, зниження функції нирок, неефективність медикаментозної терапії та особиста згода хворого на операцію.

 

Існує два основних хірургічних методи лікування аденоми:

Перший: відкрита черезміхурова аденомектомія, при якій доступ до аденоми здійснюється через черевну стінку.

Другий: трансуретральна резекція простати (ТУР) визнаний «золотим стандартом» у лікуванні ДГПЗ. В урологічному відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні ТУР застосовується в 88-90 % випадків оперативного лікування при аденомі простати. Принцип методу полягає в трансуретральному, тобто без розрізу сечового міхура, - через сечовипускний канал, видаленні аденоматозних вузлів спеціальним резектоскопом за допомогою електроструму. ТУР значно менш травматичний, ніж відкрита операція, хворий через добу встає, через 4-6 днів після операції може бути виписаний додому. За останні три роки урологами Херсонської обласної клінічної лікарні прооперовано понад 100 хворих на ДГПЗ, мешканців Новотроїцького району.

 

 

Ось таке воно, вразливе і тендітне - друге серце чоловіка. Коли воно дає збій - життя стає менш яскравим.

 Особисто рекомендую чоловікам після 40 років регулярно (раз на рік) проходити обстеження у уролога.

 

Категорія: Мої статті | Додав: KOS83 (17.02.2014)
Переглядів: 786 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Контактні данні
Херсонська область, смт. Новотроїцьке, вул. Соборна, 105 тел (факс) 5-04-06 sveta1641@ukr.net
Пошук